Gumowa poduszka do siedzenia

Skutki siedzącego trybu życia, to jeden z problemów cywilizacyjnych XXI wieku. Cierpi na nim nie tylko nasz kręgosłup, ale i cały organizm. W związku z tym w gabinetach lekarskich pojawiają się coraz młodsi pacjenci. Szacuje się, że siedzący tryb życia prowadzi około 80% społeczeństwa w wieku 25 – 60 lat. Nic dziwnego, że liczni producenci postanowili odpowiedzieć na ten problem. Na rynku pojawiła się więc gumowa poduszka do siedzenia.

Gumowa poduszka do siedzenia – co daje?

Gumowa poduszka do siedzeniaGłównym zadaniem gumowej poduszki jest zachowanie prawidłowej sylwetki w czasie siedzenia. Dzięki niej mięśnie są w ciągłym ruchu, nie ulegają zastygnięciu mimo pozycji siedzące. Gumowe poduszki do siedzenia regulują ciężar ciała, na przykład przy wyżej wspomnianej zmianie pozycji w czasie siedzenia. Najważniejsze, że dzięki nim nasze plecy zostają odciążone.

Dla kogo?

Śmiało można stwierdzić, że z tego typu poduszek dziś powinni korzystać wszyscy. Skierowane są jednak przede wszystkim dla osób pracujących przy komputerze, oraz zawodowych kierowców. Tego typu poduszki cieszą się również zaufaniem wśród osób starszych. Minimalizują one bowiem ryzyko upadków.

Gumowe poduszki jako forma rehabilitacji

W związku z tym często zalecane są przez lekarzy i fizjoterapeutów. Pomagają w przypadku takich schorzeń jak: lordoza, dyskopatia, rwa kulszowa, czy inne zwyrodnienia kręgosłupa. Dzięki nim również eliminujemy wady postawy.

Jak wyglądają?

Do wyboru mamy wiele rodzajów. Kwadratowe, okrągłe, czy owalne. Często zawierają gumowe wypustki. Te nie tylko masują mięśnie, ale i poprawiają układ krążenia. Gumowe poduszki do siedzenia dostępne są w wielu kolorach.

Dodatkowe zalety

Są wygodne, estetyczne i bezpieczne. Dzięki temu mogą korzystać z nich także alergicy. Gumowe poduszki mogą służyć służą do wykonywania wielu ćwiczeń. Propozycje ćwiczeń często są dołączone w zestawie do poduszki. Wielu klientów chwali sobie tego typu poduszki podkreślając nie tylko ich wygodę, ale i poprawę samopoczucia.

Zobacz również: https://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-siedzenie-poduszki-do-siedzenia