Po prostu pilates

Dziedzina fitness nie stoi w miejscu, ale ciągle ewoluuje. Dzisiaj fitness to nie tylko zajęcia aerobowe, czyli nie tylko popularny aerobik. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, iż jedną z bardziej popularnych form fitness są zajęcia zwane pilates. Jak nie jest trudno się domyśleć, swoją nazwę pilates wziął od nazwiska twórcy tejże metody ćwiczeń. Mowa mianowicie o Josephie Pilatesie. Czym jest i dla kogo w sposób szczególny jest przeznaczony pilates?

fitness pilatesMożna z pewnością powiedzieć, że pilates jest swoistym połączeniem takich form jak balet, joga czy też ćwiczeń z dużym naciskiem na napięte mięśnie brzucha. Celem zajęć pilates jest wzmocnienie mięśni, w tym głównie mięśni głębokich, zwiększenie elastyczności, siły, relaks i odprężenie. Jak najbardziej, więc można w tym miejscu wskazać na kobiety w ciąży, jako na grupę szczególną, której zwłaszcza poleca się zajęcia pilates. Są to zajęcia, które pomagają pozbyć się bólów kręgosłupa, które kształtują właściwą postawę ciała, które w pełni nadają się dla osób żyjących bardzo intensywnie i chcących, co nieco w swojej codzienności zmienić.

Wszystko dla zdrowia

Połączenie jogi, ćwiczeń aerobowych, połączenie ćwiczeń fizycznych wraz z elementami relaksu jest być może główną przyczyną tego, że pilates święci swoje triumfy, święci swoje pięć minut świetności, a być może nawet znacznie więcej jak pięć minut. Pilates to oczywiście nie jedyna forma fitness, z jaką się stykamy w naszej otaczającej nas rzeczywistości. Musimy jednak zaznaczyć, że to właśnie pilates stał się wiodącym sposobem na dobre ćwiczenia.

Oczywiście jak najbardziej jest to słuszne, gdyż jest to właśnie ta forma ćwiczeń, która pozwala na relaks, która pozwala na wszechstronne zadbanie o własne ciało, o jego kondycję, o jego rozwój. Zasadniczo są to zajęcia dedykowane kobietom, aczkolwiek trzeba jasno zaznaczyć, iż w dobie, kiedy nie ma już tak dużej rozdziału na zajęcia dla kobiet oraz dla mężczyzn, trzeba powiedzieć, że pilates jest tą formą, która jak najbardziej pasuje także tym drugim, która jest przez mężczyzn bardzo często i bardzo chętnie stosowana.

Polecane: fitness-inspiracje.pl