Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Siedzący tryb życia to styl który aktualnie wiedzie wielu z nas. Nie zmienia to faktu, że jego skutki są odczuwalne dla nas już po krótkim czasie. Zwłaszcza cierpi na tym nasz kręgosłup. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się wiec poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia – co dają?

Poduszki ortopedyczne do siedzeniaNie bez kozery w przypadku tego typu poduszek mówi się o tak zwanym „dynamicznym siedzeniu”. Dzięki nim bowiem mimo pozycji siedzącej nasze mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Tego typu poduszki powodują, że nasze ciało balansuje. Poduszki ortopedyczne do siedzenia przede wszystkim jednak odciążają nasze plecy. Dzięki gumowym wypustkom, które mają wpływ na receptory czuciowe nasze mięśnie pozostają odprężone. Dzięki temu nie odczuwamy bóli kręgosłupa. Z poduszek ortopedycznych do siedzenia powinni korzystać osoby chcące poprawić stabilizacje ciała i koordynacje ruchową. Ponadto tego typu poduszki minimalizują ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy.

Dla kogo?

Śmiało można powiedzieć, że dla wszystkich. Nie mniej jednak szczególnie skierowane są dla osób prowadzących siedzący tryb pracy. W związku z tym skorzystają na nich pracownicy biurowi, a także zawodowi kierowcy, których praca polega praktycznie na ciągłym siedzeniu. W wielu przypadkach poduszki ortopedyczne do siedzenia zalecane są osobom w starszym wieku w celu minimalizowania ryzyka upadków. Mogą skorzystać z nich także sportowcy, gdzie znacznie zmniejsza się ryzyko kontuzji.

Dodatkowe zalety

Poduszki ortopedyczne do siedzenia są bardzo wygodne. Ponadto są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. To powoduje, że można z nich korzystać przez długo okres czasu. Poduszki są lekkie, w związku z tym można korzystać z nich w pracy i domu.

Skutki siedzącego trybu życia

To przede wszystkim liczne schorzenia kręgosłupa jak: dyskopatia, czy różnego rodzaju zwyrodnienia. Może pojawić się też tzw. „syndrom zaokrąglonych pleców”. Siedzący tryb życia ma jednak również wpływ na układ trawienny (problemy z wypróżnianiem), układ krążenia, problemy z nadciśnieniem, czy prawidłowym oddychaniem. Długie siedzenie powoduje, że w naszym organizmie zaczynają odkładać się zbędne toksyny. Może to być początek np. problemów z nadwagą. Siedzący tryb życia sprzyja też powstawaniu żylaków i hemoroidów. Zaniżona jest też ogólna odporność organizmu.

Wyżej wspomnieliśmy o bólach kręgosłupa. W tym wypadku mogę jednak pojawić się również bóle pośladków, ud, czy nóg (drętwienie). Zobacz również ten link.